• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • Türkçe
  • العربية

ՀՀ ԿԳՆ Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի 2016-2017 ուսումնական տարվա մասնագիտական խմբերի կազմը և մասնախմբի ղեկավարի ընտրության կարգը հաստատելու մասին

ՀՐԱՄԱՆ 
06.09.2016թ.

Կրթահամալիրի մանկավարժության լաբորատորիայի ղեկավարի ներկայացմամբ.

  1. հաստատել 2016-2017 ուսումնական տարում կրթահամալիրի մանկավարժական աշխատողների մասնագիտական խմբերի ցանկը և կազմերը (հավելված 1).
  2. հաստատել մասնախմբի ղեկավարի ընտրության կարգը (հավելված 2).
  3. կրթահամալիրի խորհրդի քարտուղար Հերմինե Անտոնյանին հանձնարարել կազմակերպել մասնագիտական խմբերի ղեկավարների ընտրության քվեարկություն ՝ ըստ մասնախմբերի։

Ընտրությունն անցկացնել  սեպտեմբերի 7-ին՝ մինչև 18.00։

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Կրթահամալիրի մասնագիտական խմբեր

  • 2-4 տարեկանների խնամքի և զարգացման ծրագրի մանկավարժական աշխատողներ
  1. Արղության Նելի
  2. Հայրոյան Աննա
  3. Քարաջյան Սաթեն
  4. Բաբիչ Ամալյա
  5. Սահակյան Շողիկ
  6. Հեքիմյան Մարգարիտ
  7. Աբրահամյան Ռուզան
  8. Սիմոնյան Մելինե
  9. Մանդալյան Օլյա
  10. Հարությունյան Քրիստինե
  11. Կարապետյան Սոնա
  12. Գրիգորյան Լիլիթ
  13. Առաքելյան Լիլիթ
  14. Ալավերդյան Օվսաննա
  15. Հովհաննիսյան Լիլիթ
  16. Մկրտչյան Լիանա
  17. Մեղրյան Լիլիթ
  18. Անտոնյան Նինա
  19. Աբրահամյան Սոնա
  20. Աթալյան Սոնա
  21. Կիրակոսյան Օլյա
  • «Իմացումի հրճվանք» ծրագրով 5-6 տարեկանների մանկավարժական աշխատողներ
  1. Սահակյան Լիլիթ
  2. Առաքելյան Հռիփսիմե
  3. Հարությունյան Անահիտ
  4. Մարտիրոսյան Մարինե
  5. Հովսեփյան Քրիստինե
  6. Ներսիսյան Սրբուհի
  7. Ամուջանյան Նարինե
  8. Մամիկոնյան Կարինե
  9. Սմբատյան Գոհար
  10. Բաբուջյան Կարինե
  11. Հարությունյան Փիրուզա
  12. Հարությունյան Աննա
  13. Ստեփանյան Էլեոնորա
  14. Հովհաննիսյան Արաքսյա
  15. Մկրտչյան Տաթև
  16. Միքայելյան Մարի
  17. Օրդյան Սաթեն
  18. Բոյարգյան Անուշ
  • «Իմացումի հրճվանք» ծրագրով 2-3-րդ դասարանների մանկավարժական աշխատողներ
  1. Գրիգորյան Մերի
  2. Թամազյան Տաթև
  3. Ղազարյան Հասմիկ Թովմ.
  4. Մնացականյան Արմինե
  5. Գյոնջյան Արմինե
  6. Պետրոսյան Լուսինե Ռոբ.
  7. Թադևոսյան Աշխեն
  8. Թամազյան Մարգարիտ
  9. Խառատյան Կարինե
  10. Աթայան Անուշ
  11. Գասպարյան Լուսինե
  12. Մելքոնյան Տաթևիկ
  13. Խաչատրյան Սեդա
  14. Աբրահամյան Լիլիթ
  15. Խլղաթյան Երանուհի
  16. Խաչիկօղլյան Նունե
  17. Սահակյանց Քրիստինե
  18. Տոնոյան Հայարփի
  19. Գալստյան Հռիփսիմե
  • Մայրենի լեզու դասավանդողներ
  1. Հարությունյան Մարգարիտ
  2. Ամիրջանյան Մարինե
  3. Աբրահամյան Արմինե
  4. Շահբազյան Քրիստինե
  5. Բալջյան Գոհար
  6. Սիմոնյան Մարիետ
  7. Թոփչյան Հասմիկ Վանիկի
  8. Ներսիսյան Արևիկ
  9. Աբրահամյան Տաթև
  10. Բաղմանյան Վանուհի
  11. Մովսիսյան Նունե
  12. Ղազարյան Հասմիկ Շավարշի
  13. Սարգսյան Ելենա
  14. Ղահրամանյան Թամար
  15. Մարկոսյան Սուսան
  16. Պետրոսյան Կարինե
  17. Նիկողոսյան Նաիրա
  18. Սարգսյան Մարգարիտ
  • Օտար լեզու դասավանդողներ
  1. Մրտեյան Անի
  2. Փարվանյան Գայանե
  3. Պողոսյան Աստղիկ
  4. Գանջալյան Աննա
  5. Հովհաննիսյան Հայկուհի
  6. Սիմոնյան Էլինա
  7. Հակոբյան Ժաննա
  8. Քալանթարյան Մարիամ
  9. Այվազյան Սեդա
  10. Հակոբյան Թամար
  11. Բուշ Լուսինե
  12. Ապոյան Իրինա
  13. Հարությունյան Սիլվարդ
  14. Շագինյան Ռինա
  15. Մելքոնյան Անահիտ
  16. Բարսեղյան Նարինե
  17. Ալեքսանյան Տաթև
  18. Մարության Աննա
  19. Հովհաննիսյան Սուսաննա
  20. Գանջալյան Յուրա
  • Մաթեմատիկա, բնագիտություն, քիմիա, կենսաբանություն, ֆիզիկա, աշխարհագրություն, տեխնիկական ստեղծագործություն դասավանդողներ
  1. Հակոբյան Լիանա
  2. Փաշինյան Բաբկեն
  3. Հարությունյան Մենուա
  4. Հակոբյան Սյուզաննա
  5. Ներսիսյան Լուսինե
  6. Անտոնյան Հերմինե
  7. Պողոսյան Մանիկ
  8. Հակոբյան Գևորգ
  9. Մկրտչյան Արամ
  10. Երանոսյան Արման
  11. Միքայելյան Առնոլդ
  12. Հարությունյան Գնել
  13. Մխիթարյան Գայանե
  14. Սահակյան Սուսան
  15. Ասատրյան Անուշ
  16. Ագջոյան Էմանուել
  17. Նալբանդյան Հասմիկ
  18. Խառատյան Վեներա
  19. Ուզունյան Հասմիկ
  • Պատմություն, հասարակագիտություն, հայրենագիտություն, բնապահպանություն, մանկավարժություն դասավանդողներ, հատուկ մանկավարժներ, հոգեբաններ
  1. Ջանազյան Իվետա
  2. Եղյան Անահիտ
  3. Պողոսյան Շամիրամ
  4. Ալեքսանյան Շուշան
  5. Տիգրանյան Աշոտ
  6. Թոքմաջյան Վահրամ
  7. Գաբրիելյան Վանիկ
  8. Մարգարյան  Հայկազ
  9. Ասատրյան Մարթա
  10. Գալստյան Արսեն
  11. Թերզյան Գայանե
  12. Բաբայան Արևիկ
  13. Գևորգյան Հայկանուշ
  14. Դավթյան Սուսաննա
  15. Հովհաննիսյան Նինա
  16. Առաքելյան Զարուհի
  17. Պետրոսյան Աիդա
  • Ֆիզկուլտուրա, ՆԶՊ դասավանդողներ
  1. Հազարումյան Խորեն
  2. Հարությունյան Նաիրա
  3. Ֆահրադյան Դավիթ
  4. Բաղդասարյան Ռուբեն
  5. Մանուչարյան Անդրանիկ
  6. Թումասյան Ալինա
  7. Գսպոյան Ռոզա
  8. Համբարյան Տաթև
  9. Մարգարյան Անդրանիկ
  10. Ղազարյան Միքայել
  11. Հազարումյան Գևորգ
  12. Դանիելյան Գոհար
  13. Վարդանյան Բորիս
  • Տեխնոլոգիա, կերպարվեստ, արհեստներ, կինո-ֆոտո դասավանդողներ
  1. Ավետիսյան Մովսես
  2. Շահնազարյան Արեն
  3. Մացակյան Կարինե
  4. Չարչյան Գագիկ
  5. Մկրտչյան Կարեն
  6. Հարությունյան Թամարա
  7. Ոսկանյան Զարուհի
  8. Աթոյան Տաթև
  9. Սմբատյան Աննա
  10. Հովհաննիսյան Անի
  11. Թոփչյան Հասմիկ Արթուրի
  12. Խանջյան Մերի
  13. Պողոսյան Շողիկ
  14. Մնացականյան Սարգիս
  15. Սարգսյան Նվարդ
  16. Սարգսյան Անի
  17. Մկրտչյան Մարինե
  18. Ամուջանյան Սուսան
  • Երաժշտություն, պար, թատրոն դասավանդողներ
  1. Ճաղարյան Սվետլանա
  2. Ստեփանյան Տաթև
  3. Գրիգորյան Սոֆյա
  4. Մաթևոսյան Հասմիկ
  5. Մկրտչյան Մարինե  Մ.
  6. Առաքելյան Լիլիթ Ս.
  7. Թարխանյան Լուսինե
  8. Աղաջանյան Տաթևիկ
  9. Քեշիշյան Լուիզա
  10. Թոփիկյան Հարություն
  11. Մանվելյան Տաթևիկ
  12. Խաչատրյան Կարեն
  13. Թորոյան Ստեփան
  14. Փիլոյան Նելլի
  15. Ներսիսյան Քնարիկ
  16. Գասպարյան Արշակ
  • 4-12-րդ դասարանների կազմակերպիչներ, 4-8-րդ դասարանների երկարօրյա կազմակերպիչներ
  1. Ստեփանյան Աննա
  2. Խաչատրյան Աննա
  3. Աթոյան Վարսիկ
  4. Համբարձումյան Մայրանուշ
  5. Ապերյան Խանում
  6. Նազարյան Լուսինե
  7. Գևորգյան Անահիտ
  8. Սարգսյան Գայանե
  9. Փափազյան Սոնա
  10. Երեմյան Ռիմա
  11. Պողոսյան Հասմիկ
  12. Եղոյան Գոհար
  13. Հայրյան Վարդուհի
  14. Կարապետյան Մարալ
  15. Սարգսյան Լուսինե
  16. Մանուկյան Լուսինե
  17. Մարգարյան Սուսաննա
  18. Արմինե Թոփչյան

Հավելված 2

Կրթահամալիրի մասնագիտական խմբի ղեկավարի ընտրության կարգ

Կրթահամալիրի մասնագիտական խմբերը կազմվում են կրթահամալիրի կրթական ծրագրերի 2016-2017 ուսումնական տարում մանկավարժական աշխատողներից։ Մասնագիտական խմբերը ղեկավարում են մասնախմբի անդամ առաջատար դասավանդողները, որ հեղինակային կրթական ծրագրի մշակման, կազմակերպման, տարածման փորձ ունեն, կարող են հանդես գալ որպես մենթոր, առաջադրվում ընտրվում են մասնախմբի անդամների կողմից, էլեկտրոնային եղանակով հեռավար կազմակերպվող փակ քվեարկությամբ։ Կրթահամալիրի տնօրենը, փոխտնօրենը, դպրոցների, քոլեջի ղեկավարները, մասնաժողովի քարտուղարը կարող են լինել մասնախմբի անդամ՝ առանց մասնախմբի ղեկավար առաջադրվելու իրավունքի։
Քվեարկությունը կազմակերպվում է կրթահամալիրի տնօրենի հրամանով որոշված ժամկետում, կրթահամալիրի խորհրդի քարտուղարի կողմից։ Քվեարկությունը կազմակերպվում է երկու փուլով.

  1. առաջին՝ առաջադրման փուլում մասնախմբի յուրաքանչյուր անդամ ներկայացնում է ղեկավարի 3 թեկնածուի՝ 1-ին (3 միավոր), 2-րդ (2 միավոր), 3-րդ (1 միավոր).
  2. առաջադրման արդյունքում ամենաբարձր միավորները հավաքած երկու կամ երեք մասնագետների թեկնածությունը քվեարկության է դրվում երկրորդ փուլում, որտեղ մասնախմբի յուրաքանչյուր անդամ թեկնածուներից ընտրում է մեկին։

Ընտրության արդյունքները հաստատում է կրթահամալիրի տնօրենը։ Մասնախմբի ղեկավարը կրթահամալիրի խորհրդի որոշված կարգով կրթահամալիրի մասնաժողովի անդամ է։

Հրամանում փոփոխություն 1. սեպտեմբերի 10

Հրամանում փոփոխություն 2. սեպտեմբերի 27

Կարծիք

Կարծիք ավելացնել

mskh.am-ում լատինատառ հայերեն կարծիքը չի հրապարակվում։
CAPTCHA
Խնդրում եմ մուտքագրեք պատկերված կոդը
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.