• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Հոկտեմբեր 2019

2019-2020 ուսումնական տարվա օրացույցի հավելված

Ուսումնական առաջին շրջան

Հանրակրթական, լրացուցիչ կրթության պարապմունքներ ըստ դպրոցների, քոլեջի միասնական և սովորողների անհատական դասացուցակների

Ուսումնական նախագծեր

Առարկայական ամենամսյա ֆլեշմոբներ

  • Բնագիտություն՝ հոկտեմբերի 11
  • Մայրենի՝ հոկտեմբերի 16
  • Ռուսերեն՝ հոկտեմբերի 18
  • Անգլերեն՝ հոկտեմբերի 23
  • Շախմատ՝ հոկտեմբերի 25
  • Մաթեմատիկա՝ հոկտեմբերի 30

Մանկավարժական աշխատողների դպրոց

  • «Բլեյան» ցանցի մանկավարժական աշնանային բաց ճամբար՝ հոկտեմբերի 28-նոյեմբերի 2
  • Մանկավարժական աշխատողների շուրջտարյա դպրոց
    2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիայի պարապմունք՝ հոկտեմբերի 3, 7, 10, 14, 17, 21, 24, 28, 31
    Երկարացված օրվա կազմակերպիչների պարապմունք՝ հոկտեմբերի 2, 3, 9, 10, 16, 17, 23, 24
    1-12-րդ դասարանների, քոլեջի մանկավարժական աշխատողների պարապմունքներ՝ հոկտեմբերի 2, 9, 16, 23
  • «Սեբաստացիներ» ուսուցչական երգչախմբի պարապմունք՝ հոկտեմբերի 3, 7, 10, 14, 17, 21, 24, 28, 31
  • «Սեբաստացիներ» վոկալ խմբի պարապմունք՝ հոկտեմբերի 3, 7, 10, 14, 17, 21, 24, 28, 31
    «Շիրակի երգեր». Գյումրու ուսուցչական երգչախմբի առաջին համերգը
  • Քանդակի մանկավարժական ակումբի պարապմունքներ՝ հոկտեմբերի 3, 10, 17, 24, 31
  • Գրական ակումբ՝ հոկտեմբերի 1, 8, 15, 22, 29
  • վերապատրաստումների բաց լաբորատորիա՝
    «Բլոգներով, նախագծերով ուսուցում»՝ հոկտեմբերի 15-18
    հանրապետության նախադպրոցական հաստատությունների մանկավարժական աշխատողների 5-օրյա վերապատրաստում՝ հոկտեմբերի 21-25
    հանրապետության դպրոցների դասվարների, երաժշտություն դասավանդողների, կերպարվեստ-տեխնոլոգիա դասավանդողների, կազմակերպիչների, գրադարանավարների 3-օրյա վերապատրաստում՝ հոկտեմբերի 23-25
    Բլեյան բաց ցանցի մանկավարժական աշխատողների վերապատրաստում՝ դպրոցի հայտով

Վարչական խորհդի նիստ՝ հոկտեմբերի 1, 15

Մասնաժողով՝ հոկտեմբերի 22

Մանկավարժական ակումբի պարապմունք՝ հոկտեմբերի 8

Լուսանկարը՝ Նունե Խաչիկօղլյանի

Օր օրի