ՀՐԱՄԱՆ
25․11.2021թ.
Կրթահամալիրի ուսումնական օրացույցով որոշված «Սեբաստացիների օրեր» կրթահամալիրի տոնի շրջանակում Համայնքային տոն, հարիսայի ծեսին մասնակցելու համար Արմավիրի մարզի Գեղակերտի միջնակարգ դպրոցի սովորողների և ուսուցիչնեերի խումբը (հավելված 1), Արարատի մարզի Վանաշենի միջնակարգ դպրոցի սովորողների և ուսուցիչների խումբը (հավելված 2) և Աշտարակի Վ. Պետրոսյանի անվան հիմնական դպրոցի սովորողների և ուսուցիչնեերի խումբը (հավելված 3) 2021թ. նոյեմբերի 27-ին լինելու են կրթահամալիրում: Ընդունելությունը պատշաճ կազմակերպելու նպատակով.
- ընդունելության պատասխանատու ճանաչել․
- ընդունել ի գիտություն պատասխանատուների կազմած ծրագրերը (հավելված 4-6).
- հրամանին անհատապես ծանոթացնել բոլոր պատասխանատուներին։
Կրթահամալիրի տնօրեն` Ս. Մարկոսյան
Հավելված 1
Արմավիրի մարզի Գեղակերտի միջնակարգ դպրոցի խումբ
- Անուշ Համբարձումյան - խմբի ղեկավար
- Կիրակոսյան Էլեն - 11-րդ դաս.
- Մանուկյան Լուսինե - 11-րդ դաս.
- Պոոսյան Տիգրան - 11-րդ դաս.
- Մանուկյան Ջուլիետա - 11-րդ դաս.
- Հակոբյան Հայկ - 11-րդ դաս.
- Բարսեղյան Վարդուհի - 11-րդ դաս.
- Խաչատրյան Հարություն - 11-րդ դաս.
- Սահակյան Վաչագան - 11-րդ դաս.
- Գալստյան Յուրա - 11-րդ դաս.
- Ալեքսանյան Արմինե - 11-րդ դաս.
- Ավետիսյան Մարինե - 11-րդ դաս.
- Մովսիսյան Ժենյա - 11-րդ դաս.
- Ալեքսանյան Տարիել - 11-րդ դաս.
- Կարապետյան Անի - 11-րդ դաս.
Հավելված 2
Արարատի մարզի Վանաշենի միջնակարգ դպրոցի խումբ
- Կարինե Ավետիսյան - խմբի ղեկավար
- Ամիրխանյան Էլեն - 6-րդ դաս․
- Գասպարյան Հրանտ - 6-րդ դաս․
- Այվազյան Մանե - 6-րդ դաս․
- Ասատրյան Սամվել - 6-րդ դաս․
- Արթենյան Նարեկ - 6-րդ դաս․
- Բալումյան Արամ - 6-րդ դաս․
- Գրիգորյան Գոռ - 6-րդ դաս․
- Գևորգյան Գոռ - 6-րդ դաս․
- Գևորգյան Գրիգոր - 6-րդ դաս․
- Դավթյան Հայկուհի - 6-րդ դաս․
- Խաչատրյան Սոս - 6-րդ դաս․
- Հակոբյան Միլենա - 6-րդ դաս․
- Հարությունյան Նարե - 6-րդ դաս․
- Մովսիսյան Արմեն - 6-րդ դաս․
- Մուրադյան Հովսեփ - 6-րդ դաս․
- Սարգսյան Երվանդ - 6-րդ դաս․
- Սարգսյան Մարգարիտա - 6-րդ դաս․
Հավելված 3
Աշտարակի Վ. Պետրոսյանի անվան հիմնական դպրոցի խումբ
- Հարությունյան Մերի
- Մովսիսյան Օվսաննա
- Սուքիասյան Մարի
- Հովհաննիսյան Մելանյա
- Ալեքսանյան Սոնյա
- Խառատյան Լուսինե
- Մովսիսյան Գևորգ
- Մխիթարյան Գոռ
- Սարիբեկյան Նադյա
- Խասապետյան Գոռ
- Գասպարյան Ժորա
- Ղազարյան Արմինե
- Մովսիսյան Էմմա
- Ներսիսյան Մարիետա
- Մաղաքյան Գայանե /Ն.Սիսակյանի անվ.ավագ դպրոց/
Հավելված 4
Արմավիրի մարզի Գեղակերտի միջնակարգ դպրոց
- 09:30՝ խմբի դիմավորում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում
- 10:00 - 10:35՝ Օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
- 11:00-ից՝ քայլք Սարալանջ-Սասնալանջով դեպի Մայր դպրոց, հարիսայի համտես՝ խաղողի, գինու և գեղեցիկ դպրության միասնական տոնախմբություն Ավագ դպրոցում
- 13:00-ից՝ Աշնակի դպրոցականների հետ միասնական շրջայց Մայր դպրոցում, փառատոնային պուրակում, քայլք դեպի խաղողի-գինու դպրոց, այնուհետև ուսումնական Ագարակ
- 15:00՝ խմբի ճանապարհում
Հավելված 5
Արարատի մարզի Վանաշենի միջնակարգ դպրոց
- 09:30՝ խմբի դիմավորում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում
- 10:00 - 10:35՝ Օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում
- 11:00-ից՝ քայլք Սարալանջ-Սասնալանջով դեպի Մայր դպրոց, հարիսայի համտես՝ խաղողի, գինու և գեղեցիկ դպրության միասնական տոնախմբություն Միջին դպրոցում
- 13:00-ից՝ Ֆիալետովոյի խմբի հետ միասնական շրջայց Մայր դպրոցում, փառատոնային պուրակում, քայլք դեպի խաղողի-գինու դպրոց, այնուհետև ուսումնական Ագարակ
- 15:00՝ խմբի ճանապարհում
Հավելված 6
Աշտարակի Վ. Պետրոսյանի անվան հիմնական դպրոց
- 10։00 - 10։30՝ սովորողների և ուսուցչական բոլոր երգեցիկ խմբերի ուսումնական ժամերգությունը Սուրբ Երրորդությունում, սեբաստացի աշխատողների, ծնողների, մեր բարեկամների ու հյուրերի մասնակցությամբ, սեբաստացի ընտանիքների առցանց մասնակցությամբ.
- 10։30 - 11։00՝ Սուրբ Երրորդությունից քայլք կրթական պարտեզով , քաջանց ուղիով դեպի Մայր դպրոց
- 11։00-ից՝ հարիսայի բացօթյա ծես. խաղաղության-միասնության բաժակ բարձրացնենք մեր ստեղծած, խնամած բակերում՝ երգով-պարերգով, առանց բարձրախոսի, աղմուկի, կարևորելով միասին լինելու ուրախությունը, հոգատարությունը միմյանց ու մեր գործի նկատմամբ.Հարիսայի համտեսը միջին դպրոցում
- 12:30՝ Շրջայց Խաղողի և գինու դպրոց