ՀՐԱՄԱՆ
18.08.2016թ.
Դպրոց-պարտեզի սովորողների հայրենագիտական, մարզական, արշավախմբային, ամառային եռօրյա վրանային ճամբարը Սևանի «Ժայռ» ռազմա-մարզական բազայում կազմակերպելու նպատակով.
- հաստատել ճամփորդության մասնակից սովորողների ցուցակը (հավելված 1).
- խմբի ղեկավար նշանակել Սոնա Փափազյանին, օգնականներ՝ Բաբկեն Փաշինյանին և Տաթև Համբարյանին.
- հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
- խմբի մեկնումը` օգոստոսի 19-ին՝ ժամը 9:00, Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակից, վերադարձը՝ օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 16:00.
- սնունդը՝ ծնողների միջոցներով, գիշերակացը՝ «Ժայռ» հանգստյան գոտում.
- մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել կրթահամալիրի ԿՎԶ 604 ՍՏ 65 մակնիշի մեքենայով, վարորդ` Ռաֆիկ Արզումանյան (հեռ. 095 96 20 07).
- Անուշ Աղաբաբյանին՝ խմբին ապահովել առաջին բուժօգնության արկղով.
- հրամանին անհատապես ծանոթացնել մեկնող սովորողների ծնողներին:
Կրթահամալիրի տնօրեն` Ա. Բլեյան
Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ
- Պետրոսյան Հայկ - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Մոմչյան Նանե - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Մկրտչյան Ինեսսա - Դպրոց-պարտեզ, 4-րդ դասարան
- Մելքումյան Արսեն - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Մխիթարյան Եվա - Դպրոց-պարտեզ, 4-րդ դասարան
- Մխիթարյան Վաչագան - Դպրոց-պարտեզ, 3-րդ դասարան
- Հակոբյան Թերեզա - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Ղազարյան Մարատ - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Կարապետյան Հրաչյա - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Կարապետյան Սիլվի - Դպրոց-պարտեզ, 4-րդ դասարան
- Հակոբյան Վիկտորիա - Դպրոց-պարտեզ, 3-րդ դասարան
- Մարտիրոսյան Արմեն - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Սանախչյան Սերգեյ - Դպրոց-պարտեզ, 5-րդ դասարան
- Ֆրանգուլյան Իլոնա - «Ընկերություն» ջոկատ
- Ֆրանգուլյան Դանիել - «Ընկերություն» ջոկատ
- Ֆրանգուլյան Անժելիկա - ծնող
- Դույմեջյան Անաիս - թիվ 194 դպրոց
- Փաշինյան Բաբկեն - դասավանդող /օգնական/
- Համբարյան Տաթև - դասավանդող /օգնական/
- Արզումանյան Արև - խոհարար
- Արզումանյան Ինարա - շրջանավարտ
- Մկրտչյան Սերինե - ծնող
Հավելված 2
Ծրագիր
Օր 1
09.00 Մեկնում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակից
11.00 Ժամանում «Ժայռ»
11.00 - 12.00 տեղավորում
12.30 - 14.00 ճաշ
14.00 - 15.00 տեղանքի ծանոթացում. քարտեզագրում, ճամբարի դիրքի որոշում
15.00 - 16.00 մարզական խաղեր
16.00 - 17.00 լող, հանգիստ լողափին
17.00 - 19.00 բակային խաղեր. 15 քար, թաշկինա, վոլեյբոլ
19.00 - 19.45 ընթրիք
20.00 - 22.00 Հայրենագիտական բաց-պարապունք, զրույցներ. Սևանա լիճ
22.00 - 22.30 հիգիենայի ժամ
22.30 քուն
Օր 2
8.00 - 9.00 վերկաց, նախավարժանք, մարզական խաղեր
9.00 - 9.30 հիգիենայի ժամ
9.30 - 10.00 նախաճաշ
10.00 - 14.00 քայլարշավ տարածքի ուսումնասիրություն, ծառատեսակների որոշում, տարիքագրում
14.00 - 15.00 ճաշ
15.00 - 16.00 խաղեր
16.00 - 19.00 լող, հանգիստ լողափին
19:00 - 20:00 ընթրիք
20.00 - 22.00 երեկոյան զրույցներ, ինտելեկտուալ խաղեր, երգ, պար
22.00 - 22.30 հիգիենայի ժամ
22.30 քուն
Օր 3
8.00 - 9.00 վերկաց, նախավարժանք, մարզական խաղեր
9.00 - 9.30 նախաճաշ
9.30 - 10.00 տարածքի մաքրում
10.00 - 12.00 լող, հիգիենայի ժամ
12.00 - 13.00 վրանների հավաքում
13.00 - 16.00 վերադարձ