• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Հայրենագիտական-փառատոնային-ազգագրական ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
22․01.2021թ.

Քանդակագործության, շրջակա միջավայրի փառատոնային նախագծերի շրջանակում ս․թ․ հունվարի 23-25-ին թույլատրել կազմակերպել կրթահամալիրի Ավագ դպրոցի սովորողների և ուսուցիչների եռօրյա հայրենագիտական–փառատոնային–ազգագրական ճամբարը Արատեսի դպրական կենտրոնում՝ «Հեքիաթն է կանչում, կամ ձմռան երեք օրն Արատեսում» նախագծով։ Այդ նպատակով.

  • ճամփորդության ղեկավար նշանակել Ջուլի Սիմոնյանին, Հասմիկ Գրիգորյանին և Նելի Փիլոյանին․
  • հաստատել ճամփորդության մասնակիցների ցուցակը (հավելված 1).
  • ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
  • մասնակիցների մեկնումը՝ հունվարի 23-ին, ժամը 09․00, Մայր դպրոցի բակից, Երևան - Արտաշատ – Երասխ - Սևակավան – Զանգակատուն – Արենի - Գետափ - Եղեգիսի կիրճ - Շատին - Եղեգիս - Հերմոն – Արատես երթուղով, Մերսեդես 60 DQ 077 պետհամարանիշի մեքենայով, վարորդ՝ Արթուր Եղիազարյան (հեռ․՝ 099 25 91 91), վերադարձը՝ հունվարի 25-ին, մինչև ժամը 18.00, Արատես – Հերմոն – Եղեգիս – Շատին - Եղեգիսի կիրճ – Գետափ – Արենի – Զանգակատուն - Սևակավան – Երասխ – Արտաշատ - Երևան երթուղով․
  • խմբին որպես մրցանակ տրամադրել 35.000 (երեսունհինգ հազար) դրամ կրթահամալիրի 2020թ. ծախսային ծրագրի «Դրամական աջակցություն և մրցանակներ» ուղղություններից․
  • գլխավոր հաշվապահին՝ հաշվարկել և Ջուլի Սիմոնյանին, Հասմիկ Գրիգորյանին և Նելի Փիլոյանին վճարել գործուղման ծախսերը․
  • հրամանին անհատապես ծանոթացնել մասնակիցներին, սովորողների ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրենի
պարտականությունները կատարող`   Ս. Մարկոսյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

  1. Գոռ Մուրադյան (9-րդ դասարան)
  2. Սերգեյ Մանուկյան (9-րդ դասարան)
  3. Հայկ Պետրոսյան (9-րդ դասարան)
  4. Մարկ Սիմոնյան (9-րդ դասարան)
  5. Ալինա Արզումանյան (9-րդ դասարան)
  6. Մարկ Ներսեսյան (9-րդ դասարան)
  7. Արմեն Աղաջանյան (9-րդ դասարան)
  8. Թիլա Պամպեքեան (9-րդ դասարան)
  9. Նունե Հովհաննիսյան (9-րդ դասարան)
  10. Մուշեղ Պապիկյան (9-րդ դասարան)
  11. Կարինե Գոմցյան (9-րդ դասարան)
  12. Արեգ Հակոբյան (9-րդ դասարան)
  13. Դավիթ Մկրտչյան (9-րդ դասարան)
  14. Շուշան Փաշինյան (9-րդ դասարան)
  15. Լևոն Ղալամքարյան (9-րդ դասարան)
  16. Հրաչ Ղալամքարյան (9-րդ դասարան)
  17. Վիգեն Հովակիմյան (9-րդ դասարան)
  18. Էմիլ Զաքարյան (շրջանավարտ)
  19. Արշակ Աղաջանյան (Հայկ Պետրոսյանի եղբայր)