• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Հայրենագիտական-փառատոնային-ազգագրական ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
20․01.2021թ.

Քանդակագործության, շրջակա միջավայրի փառատոնային նախագծերի շրջանակում ս․թ․ հունվարի 21-23-ին թույլատրել կազմակերպել կրթահամալիրի Արևմտյան դպրոց-պարտեզի սովորողների և ուսուցիչների եռօրյա հայրենագիտական–փառատոնային–ազգագրական ճամբարը Արատեսի դպրական կենտրոնում։ Այդ նպատակով.

  • ճամփորդության ղեկավար նշանակել Սոնա Փափազյանին, Սեդա Թևանյանին, Շուշան Ալեքսանյանին և Անդրանիկ Դարբինյանին․
  • հաստատել ճամփորդության մասնակիցների ցուցակը (հավելված 1).
  • ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
  • մասնակիցների մեկնումը՝ հունվարի 21-ին, ժամը 09․30, Մայր դպրոցի բակից, Երևան - Արտաշատ – Երասխ - Սևակավան – Զանգակատուն – Արենի - Գետափ - Եղեգիսի կիրճ - Շատին - Եղեգիս - Հերմոն – Արատես երթուղով, Մերսեդես 60 LD 077 պետհամարանիշի մեքենայով, վարորդ՝ Վահան Վարդանյան (հեռ․՝ 094 16 51 41), վերադարձը՝ հունվարի 23-ին, մինչև ժամը 17.00, Արատես – Հերմոն – Եղեգիս – Շատին - Եղեգիսի կիրճ – Գետափ – Արենի – Զանգակատուն - Սևակավան – Երասխ – Արտաշատ - Երևան երթուղով․
  • խմբին որպես մրցանակ տրամադրել 35.000 (երեսունհինգ հազար) դրամ կրթահամալիրի 2020թ. ծախսային ծրագրի «Դրամական աջակցություն և մրցանակներ» ուղղություններից․
  • գլխավոր հաշվապահին՝ հաշվարկել և Սոնա Փափազյանին, Սեդա Թևանյանին, Շուշան Ալեքսանյանին և Անդրանիկ Դարբինյանին վճարել գործուղման ծախսերը․
  • հրամանին անհատապես ծանոթացնել մասնակիցներին, սովորողների ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրենի
պարտականությունները կատարող`   Ս. Մարկոսյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

  1. Արեգ Հարությունյան- Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  2. Արեգ Քեշիշյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  3. Հասմիկ Բաղրամյան- Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  4. Իվետտա Բաբայան- Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  5. Գոհար Եգանյան- Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  6. Վահան Սեդրական-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  7. Արգիտշի Ղարիբյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  8. Կատրին Ստեփանյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  9. Մարիա Մելոյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  10. Անահիտ Առաքելյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  11. Մարկ Վարդանյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  12. Վաչե Վելիցյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  13. Տիգրան Գալստյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  14. Վահե Գաբրիելյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  15. Մարի Գևորգյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  16. Էրիկ Միքայելյան-Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  17. Լուսինե Աղաբաբյան-Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  18. Լիլիթ Գրիգորյան-Արևելյան դպրոց, 4-րդ դասարան