• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Հայրենագիտական-փառատոնային-ազգագրական ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
18․01.2021թ.

Քանդակագործության, շրջակա միջավայրի փառատոնային նախագծերի շրջանակում ս․թ․ հունվարի 19-21-ին թույլատրել կազմակերպել կրթահամալիրի Արևմտյան դպրոց-պարտեզի սովորողների և ուսուցիչների եռօրյա հայրենագիտական-փառատոնային-ազգագրական   ճամբարը «Արատես» դպրական կենտրոնում։ Այդ նպատակով.

  • ճամփորդության ղեկավար նշանակել Արմինե Գոգինյանին, Գրետա Բակունցին, Արմինե Մովսիսյանին և Ռոբերտ Խաչատրյանին․
  • հաստատել ճամփորդության մասնակիցների ցուցակը (հավելված 1).
  • ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
  • մասնակիցների մեկնումը՝ հունվարի 19-ին, ժամը 09․30, Մայր դպրոցի բակից, Երևան - Արտաշատ – Երասխ - Սևակավան – Զանգակատուն – Արենի - Գետափ - Եղեգիսի կիրճ - Շատին - Եղեգիս - Հերմոն – Արատես երթուղով, Մերսեդես 60 LD 077 պետհամարանիշի մեքենայով, վարորդ՝ Վահան Վարդանյան (հեռ․՝ 094 16 51 41), վերադարձը՝ հունվարի 21-ին, մինչև ժամը 17.00, Արատես – Հերմոն – Եղեգիս – Շատին - Եղեգիսի կիրճ – Գետափ – Արենի – Զանգակատուն - Սևակավան – Երասխ – Արտաշատ - Երևան երթուղով․
  • խմբին որպես մրցանակ տրամադրել 35.000 (երեսունհինգ հազար) դրամ կրթահամալիրի 2020թ. ծախսային ծրագրի «Դրամական աջակցություն և մրցանակներ» ուղղություններից․
  • գլխավոր հաշվապահին՝ հաշվարկել և Արմինե Գոգինյանին, Գրետա Բակունցին, Արմինե Մովսիսյանին և Ռոբերտ Խաչատրյանին վճարել գործուղման ծախսերը․
  • հրամանին անհատապես ծանոթացնել մասնակիցներին, սովորողների ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրենի
պարտականությունները կատարող`   Ս. Մարկոսյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

  1. Անրի Մելիքյան – 4-րդ դաս․
  2. Լևոն Այվազյան – 4-րդ դաս․
  3. Մհեր Մկրտչյան – 4-րդ դաս․
  4. Վալերի Սարգսյան – 4-րդ դաս․
  5. Անետա Կտակյան – 4-րդ դաս․
  6. Դավիթ Բլեյան – 5-րդ դաս․
  7. Աննա Թադևոսյան – 5-րդ դաս․
  8. Ալեքսանդր Մայիլյան – 5-րդ դաս․
  9. Արտյոմ Ղազարյան – 5-րդ դաս․
  10. Եվա Արտաշեսյան – 5-րդ դաս․
  11. Գրիգոր Ավագյան – 5-րդ դաս․
  12. Դավիթ Եսայան – 5-րդ դաս․
  13. Սամվել Մխիթարյան – 5-րդ դաս․
  14. Դավիթ Գևորգյան – 5-րդ դաս․
  15. Միքայել Հովհաննիսյան – 5-րդ դաս․
  16. Դանիել Գալեչյան – 5-րդ դաս․
  17. Կատրին Մանգասարյան – 5-րդ դաս․
  18. Ռաֆայել Վարդանյան – 5-րդ դաս․
  19. Արտաշես Գրիգորյան – 10-րդ դաս․
  20. Էլեն Մկրտչյան – 10-րդ դաս․
  21. Միլենա Գոգինյան – 10-րդ դաս․