• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe
  • Italiano

Փառատոնային ճամբարի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
01․02.2020թ.

Ձնե քանդակների փառատոնի ծրագրով ս․թ․ փետրվարի 2-4-ին կազմակերպել կրթահամալիրի Միջին և ավագ դպրոցների սովորողների, Փանոս Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի քոլեջի ուսանողների  ստեղծագործական ճամբարը Արատեսի դպրական կենտրոնում։ Այդ նպատակով.

  • ճամփորդության, նախագծային աշխատանքի ղեկավար նշանակել Ալիսա Դանիելյանին, Ջուլի Սիմոնյանին, Մերի Սարգսյանին, Նելի Փիլոյանին և խոհարար՝ Գոհար Ավետիսյանին․
  • հաստատել ճամփորդության մասնակիցների ցուցակը (հավելված 1).
  • ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամփորդության ծրագիրը (հավելված 2).
  • մասնակիցների մեկնումը՝ փետրվարի 2-ին, ժամը 10.00, Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակից, Երևան – Արտաշատ – Արարատ – Երասխ – Արենի – Գետափ – Շատին – Եղեգիս – Հերմոն - Արատես երթուղով, վերադարձը՝ փետրվարի 4-ին, մինչև ժամը 20.00, Արատես – Հերմոն – Եղեգիս – Շատին – Գետափ – Արենի – Երասխ – Արարատ – Արտաշատ - Երևան երթուղով․
  • մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել Մերսեդես 60 DA 077 և 60 DZ 077 պետհամարանիշի մեքենաներով, վարորդ՝ Վահան Վարդանյան (հեռ.` 094 16 56 41) և Արթուր Խաչատրյան (հեռ.` 091 37 58 09)․
  • գլխավոր հաշվապահին՝ հաշվարկել և Ալիսա Դանիելյանին, Ջուլի Սիմոնյանին, Մերի Սարգսյանին․ Նելի Փիլոյանին և Գոհար Ավետիսյանին վճարել գործուղման ծախսերը․
  • հրամանին անհատապես ծանոթացնել մասնակիցներին, նրանց ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

Քանդակագործներ

  1. Սիմոնյան Քրիստիան
  2. Խաշակյան Մարիամ
  3. Ստեփանյան Արսեն
  4. Արտաշես Սարգսյան
  5. Մարիամ Շահինյան
  6. Գրիգոր Մուրադյան
  7. Վազգեն Գալստյան

Ավագ դպրոց

  1. Լուսինե Խաչատրյան - 12-րդ դասարան
  2. Նանոր Հովհաննիսյան - 11-րդ դասարան
  3. Մարինե Ասատրյան - 11-րդ դասարան
  4. Էրիկ Թովմասյան - 11-րդ դասարան
  5. Արևիկ Տատինցյան - 11-րդ դասարան
  6. Աննա Սարգսյան - 11-րդ դասարան
  7. Ռաիսա Խաչատուրովա - 11-րդ դասարան
  8. Մանե Գյոզալյան - 11-րդ դասարան
  9. Անի Գևորգյան - 11-րդ դասարան
  10. Խաչիկ Ղազարյան - 10-րդ դասարան
  11. Էդմոնդ Պողոսյան - 10-րդ դասարան

Միջին դպրոց

  1. Անժելա Դադոյան - 6-րդ դասարան
  2. Գոհար Թաթոյան - 6-րդ դասարան
  3. Ամալյա Մաչյան - 6-րդ դասարան
  4. Լաուրա Սարգսյան - 6-րդ դասարան
  5. Յանա Գրիգորյան - 6-րդ դասարան
  6. Սոնա Սարգսյան - 6-րդ դասարան