• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • فارسی
  • Türkçe

Մարզական, ընթերցողական-հայրենագիտական հավաքի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
20.09.2018թ.

Կրթահամալիրի միջին և ավագ դպրոցների սովորողների մարզական, հայրենագիտական-ընթերցողական հավաքը Սևանի «Ժայռ» գոտում կազմակերպելու, «Անկախության տոնը՝ բարձունքում» նախագծով սովորողների վերելքը ճամբարի շրջանակում կազմակերպելու նպատակով.

  1. նախագծի ղեկավար ճանաչել կրթահամալիրի փոխտնօրեն Գևորգ Հակոբյանին, հավաքի մարզական գծով պատասխանատու՝ Միքայել Ղազարյանին, լողի անվտանգության պատասխանատու՝ Տաթև Համբարյանին․
  2. հավաքի ջոկերի ղեկավարներ նշանակել Նառա Հարությունյանին, Հասմիկ Սիմոնյանին, Տաթև Աբրահամյանին, Հռիփսիմե Գալստյանին.
  3. հաստատել հավաքի մասնակից սովորողների ցուցակը (հավելված 1).
  4. ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամբարի ծրագիրը (հավելված 2).
  5. խմբի մեկնումը` սեպտեմբերի 21-ին՝ 8:30, Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակից,  վերադարձը՝ սեպտեմբերի 23-ին՝ մինչև 18:00.
  6. սնունդը և ճանապարհածախսը՝ ծնողների միջոցներով, գիշերակացը՝ «Ժայռ» հանգստյան գոտում.
  7. խմբի ղեկավարների հայտով ճամբարին տրամադրել արշավախմբային գույք և պարագաներ արշավախմբային կայանից.
  8. մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել 28 ՍՏ 774 Ֆորդ և 34 FU 792 Գազել մակնիշի մեքենաներով, վարորդ` Արսեն Գալուլյան (հեռ. 055 77 52 56) և Տիգրան Թովմասյան (հեռ․ 094 18 14 08)․
  9. Արծվիկ Մանուկյանին՝ խմբին ապահովել առաջին բուժօգնության արկղով.
  10. հրամանին անհատապես ծանոթացնել մեկնող սովորողների ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ
1-ին ջոկատ, ղեկավար՝ Նառա Հարությունյան, Հասմիկ Սիմոնյան

  1. Դավիթ Աղաջարյան - 6-րդ դաս.
  2. Արարատ Ոսկանյան - 6-րդ դաս.
  3. Դավիթ Սողոմոնյան - 6-րդ դաս.
  4. Ռաֆայել Պետրոսյան - 6-րդ դաս.
  5. Լուիզա Եղիազարյան - 6-րդ դաս.
  6. Վերոնիկա Խաչատրյան - 6-րդ դաս.
  7. Մելիք Ադամյան - 6-րդ դաս.
  8. Նարեկ Հակոբյան - 7-րդ դաս.
  9. Լուիզա Եղիազարյան - 7-րդ դաս.
  10. Արեգ Սողոյան - 8-րդ դաս.
  11. Սարգիս Վարդանյան – 8-րդ դաս․
  12. Հենրի Ֆիլիպ - 8-րդ դաս.
  13. Նարեկ Ավագյան - 10-րդ դաս.
  14. Աշոտ Աղաջանյան - 10-րդ դաս.
  15. Հովհաննես Մուրադյան – Շենգավիթի մարզադպրոց
  16. Արտյոմ Խաչատրյան – Շենգավիթի մարզադպրոց

2-րդ ջոկատ, ղեկավար՝ Տաթև Աբրահամյան, Հռիփսիմե Գալստյան

  1. Բագրատ Խամբարյան - 6-րդ դաս.
  2. Դավիթ Գրիգորյան - 6-րդ դաս.
  3. Ալեն Խառատյան - 6-րդ դաս.
  4. Վահե Գրիգորյան - 6-րդ դաս.
  5. Նատալի Նահապետյան - 6-րդ դաս․
  6. Էրիկ Գյագունց - 6-րդ դաս.
  7. Մոնիկա Օհանջանյան - 6-րդ դաս.
  8. Արտյոմ Աղեկյան - 7-րդ դաս.
  9. Արեգ Հակոբյան - 7-րդ դաս.
  10. Սերգեյ Մանուկյան - 7-րդ դաս.
  11. Լիլիթ Մինասյան - 7-րդ դաս.
  12. Ասյա Միրզոյան - 7-րդ դաս.
  13. Դավիթ Հարությունյան - 7-րդ դաս.
  14. Հայկ Պետրոսյան - 7-րդ դաս.
  15. Արմեն Մարտիրոսյան - 7-րդ դաս.
  16. Թերեզա Հակոբյան - 7-րդ դաս.
  17. Հայկ Մարգարյան - 7-րդ դաս.
  18. Նազենի Սանոյան - 7-րդ դաս.

Հավելված 2
Ծրագիր
Սեպտեմբերի 21
8:30    մեկնում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու մոտից
10:30    ժամանում «ժայռ» ճամբար
10:30 – 11:00  տեղավորում, տարածքի մաքրում
11:00 – 12:00  նախաճաշ, հանգիստ
12:00 – 16:00  բարձունքի հաղթահարում
16:30    ճաշ
17:00 – 18:00  ընթերցանություն, զրույցներ, մարզումներ
18:00 – 18:30  իրիկնային լող
18:30 – 19:00  ընթրիք
19:00 – 20:00  կլոր սեղան «Ճամբարային ուսուցում» թեմայով
20:00 – 21:00  ազատ ժամ
21:00 – 22:30  իրիկնային խարույկ, երգ, պար
22:30 – 23:00  անձնական ժամ
23:00    քուն

Սեպտեմբերի 22
8:00    վերկաց
8:00 – 8:30   անձնական ժամանակ, տարածքի մաքրում
8:30 – 9:00   նախավարժանք
9:00 – 9:30   հիգիենայի ժամանակ
9:30 - 10:00  նախաճաշ
10:00 – 10:30  անձնական ժամանակ
10:30 – 11:30  ընթերցանություն, մարզական պարապմունքներ
11:30 – 12:00  առավոտյան լող,
12:00 – 13:00  մարզական խաղեր,
13:00 – 13:30  անձնական ժամանակ
13:30 – 14:30  ընդհանուր պարապմունք՝ ներկայացնում են ընթերցողները
14:30 – 15:30  ցերեկային լող
15:30 – 16:00  ճաշ
16:00 – 16:30  անձնական ժամանակ
16:30 - 17:30  մարզական խաղեր
17:30 – 18:00  իրիկնայի լող
18:00 – 19:00  ազատ ժամ
19:00 – 19:30  ընթրիք
19:30 - 20:30    զրույց-քննարկում՝ «Պարտադիր տնային աշխատանք»
20:30 – 22:00  իրիկնային խարույկ, երգ, պար
22:00 – 22:30  անձնական ժամանակ
22:30    քուն

Սեպտեմբերի 23
8:00    վերկաց
8:00 – 8:30   անձնական ժամանակ, տարածքի մաքրում
8:30 – 9:00   նախավարժանք
9:00 – 9:30   հիգիենայի ժամանակ
9:30 - 10:00  նախաճաշ
10:00 – 10:30  անձնական ժամանակ
10:30 – 11:30  ընթերցանություն, մարզական պարապմունքներ
11:30 – 12:00  առավոտյան լող,
12:00 – 13:00  մարզական խաղեր
13:00 – 13:30  ճաշ
13:30 – 14:30  տարածքի մաքրում և հանձնում
15:30    մեկնում