• Հայերեն
  • English
  • Français
  • Georgian
  • Русский
  • Español
  • Deutsch
  • Türkçe
  • فارسی

Հայ-ֆրանսիական ճամբարի արտագնա փուլի կազմակերպման մասին

ՀՐԱՄԱՆ
14.08.2018թ.

Ամենամյա բաց միջազգային ճամբարի արտագնա փուլը Սևանի «Ժայռ» ռազմամարզական բազայում կազմակերպելու նպատակով.

  1. հաստատել ճամբարի մասնակից սովորողների ցուցակը (հավելված 1).
  2. խմբի ղեկավարներ նշանակել Սոնա Փափազյանին, Ալինա Թումասյանին, խոհարար՝ Արև Արզումանյանին.
  3. ղեկավարների ներկայացմամբ հաստատել ճամբարի ծրագիրը (հավելված 2).
  4. խմբի մեկնումը` օգոստոսի 15-ին՝ 9:00, Արևմտյան դպրոցի բակից,  վերադարձը՝ օգոստոսի 17-ին՝ մինչև 16:00.
  5. սնունդը և ճանապարհածախսը՝ ծնողների միջոցներով, գիշերակացը՝ «Ժայռ» հանգստյան գոտում.
  6. խմբի ղեկավարների հայտով ճամբարին տրամադրել արշավախմբային գույք և պարագաներ արշավախմբային կայանից.
  7. մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել IVECO 35 FU 395 մակնիշի մեքենայով, վարորդ` Գարիկ Առաքելյան (հեռ. 094 60 42 04)․
  8. Անուշ Աղաբաբյանին՝ խմբին ապահովել առաջին բուժօգնության արկղով.
  9. հրամանին անհատապես ծանոթացնել մեկնող սովորողների ծնողներին:

Կրթահամալիրի տնօրեն`   Ա. Բլեյան

Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ

  1. Նարե Ղազարյան - Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  2. Հրանտ Խաչատրյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  3. Գագիկ Հարությունյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  4. Դավիթ Հարությունյան - Միջին դպրոց, 8-րդ դասարան
  5. Նարեկ Սարգսյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  6. Հրայր Սեմիրջյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  7. Վահագն Սերոբյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  8. Սեդա Ստեփանյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  9. Իռեն Ջանիկյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  10. Մարիամ Արշակյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  11. Քեթրին Եփրեմյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  12. Անիտա Գրիգորյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  13. Հայկ Ղազարյան - Միջին դպրոց, 6-րդ դասարան
  14. Վիկտորիա Ստեփանյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  15. Սևադա Սարգսյան - Արևմտյան դպրոց, 5-րդ դասարան
  16. Վահագն Թալանչյան - Արևմտյան դպրոց, 4-րդ դասարան
  17. Լիլիթ Աղասարյան - Ֆրանսիա, Փարիզ, 5-րդ դասարան
  18. Մանե Աղասարյան - Ֆրանսիա, Փարիզ, 7-րդ դասարան
  19. Ռաֆայել Շիրկիյան - Ֆրանսիա, Փարիզ, 7-րդ դասարան
  20. Արև Արզումանյան - խոհարար
  21. Շուշան Գալոյան - անգլերենի մասնագետ /վերապատրաստված մասնագետ, կամավոր/
  22. Աստղիկ Արսենյան – հոգեբան /վերապատրաստված մասնագետ, կամավոր/