ՀՐԱՄԱՆ N 11-031
18.02.2011 թ.
Կրթահամալիրի սովորողների պատշաճ մասնակցությունը հանրապետական առարկայական օլիմպիադայի համայնքային փուլին ապահովելու համար.
-
հաստատել գրականություն առարկայից մասնակից սովորողների ցուցակը (հավելված 1).
-
ընդունել ի գիտություն, որ համայնքային փուլը անցկացվելու է 2011թ. փետրվարի 21-ին` ժամը 12:00, թիվ 179 դպրոցում.
-
սովորողները օլիմպիադային ներկայանում են ժամը 11:00-ին` բաջերով, ունենում են տետր ու գրիչ.
-
ցուցակում ընդգրկված սովորողների մասնակցությունը օլիմպիադային համարել պարտադիր ուսումնական աշխատանք.
-
Մասնակիցների տեղափոխումը կազմակերպել կրթահամալիրի 604 ԼԼ 65 ԿՎԶ մակնիշի ավտոբուսով (վարորդ` Արթուր Խաչատրյան)
-
Սովորողների սնունդը կազմակերպել կրթահամալիրի միջոցներով (21 սովորող+ 1 պատասխանատու + 1 լրագրող. յուրաքանչյուրին 100 դրամի չափով) Արծվիկ Մանուկյանի միջոցով:
-
խմբին ուղեկցող պատասխանատու ուսուցիչ նշանակել Շամիրամ Պողոսյանին, օլիմպիադան լուսաբանող-լրագրող պատասխանատու` Սիրանուշ Ղարիբյանին.
-
խմբի պատասխանատուն պարտավոր է յուրաքանչյուր սովորողին, նրա ծնողին անհատապես ծանոթացնել սույն հրամանի հետ, օլիմպիադայի ավարտից հետո օլիմպիադայի առաջադրանքների օրինակները, սովորողների գրավորների պատճենները մեկօրյա ժամկետում ներկայացնել կրթահամալիրի քննական կենտրոն.
-
մասնակից սովորողները պարտավոր են օլիմպիադայի ընթացքում խախտումներ արձանագրելու դեպքում պաշտպանել իրենց իրավունքները, փորձել կանխել այն կամ կրթահամալիրի տնօրենի թույլտվությամբ ընդհատել մասնակցությունը.
-
լրագրող պատասխանատուները օլիմպիադային ներկայանում են լրատվության սպասարկման համար անհրաժեշտ գործիքներով (նոթբուք, ինտերնետ ֆլեշ, ֆոտոխցիկ, ձայնագրիչ և այլն), կայքի համապատասխան էջը պարբերաբար թարմացնում են (օլիմպիադայի ընթացքի մասին տեղեկություններ, հանձնաժողովի անդամների ներկայացում, լուսանկարներ, ձայնագրություններ և այլն).
-
կրթահամալիրի կայքում բացված օլիմպիադայի էջի պատասխանատու նշանակել` Արփինե Սահակյանին.
-
խմբի պատասխանատուն սույն հրամանի պատճենը ներկայացնում է օլիմպիադայի հանձնաժողովի նախագահին:
հավելված 1
Գսպոյան Աննա – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Գևորգյան Աստղիկ – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Սերգեյան Սևակ – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Ալեքյան Հովհաննես – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Ամիրխանյան Լիանա – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Բլեյան Արման – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Խաչատրյան Անի – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Խաչատրյան Էմմա – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Մանուկյան Դիանա – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Միրզոյան Մարիամ – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Նիկողոսյան Դավիթ – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Չիլինգարյան Արմեն – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Հարությունյան Էլեոնոր – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Գևորգյան Լիլիթ – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Ղարիբյան Վահե – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Մարկոսյան Վիկա – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Ավանեսյան Էլեն – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Մարտիրոսյան Քնարիկ – միջին դպրոց – 8-րդ դաս.
Ղահրիյան Հրայր – ավագ դպրոց – 10-րդ դաս.
Սիմոնյան Գոհար – ավագ դպրոց – 10-րդ դաս.
Գալստյան Սյուզաննա – ավագ դպրոց – 10-րդ դաս.
Կրթահամալիրի տնօրեն` Ա. Բլեյան