ՀՐԱՄԱՆ
08.07.2016թ.
Բնապահպանական նախագծերի իրականացման, մարզական խաղերի կազմակերպման նպատակով կազմակերպման միջին և ավագ դպրոցների սովորողների ամառային ճամբարը Սևանի «Ժայռ» ռազմա-մարզական բազա: Այդ նպատակով.
Կրթահամալիրի տնօրեն` Ա. Բլեյան
Հավելված 1
Մասնակիցների ցուցակ
1. Դիլանյան Արսեն - Ավագ դպրոց, 12-րդ դաս.
2. Հովհաննիսյան Աննա - Ավագ դպրոց, 12-րդ դաս.
3. Սիմոնյան Արփի - Ավագ դպրոց, 12-րդ դաս.
4. Հակոբյան Սարգիս - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
5. Կարապետյան Ռոբերտ - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
6. Խլոյան Նարեկ - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
7. Դումանյան Անդրեաս - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
8. Վարդանյան Էնրի - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
9. Սահակյան Ֆրեդ - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
10. Հակոբյան Էդուարդ - Ավագ դպրոց, 11-րդ դաս.
11. Ղայթանջյան Միշել - Ավագ դպրոց, 10-րդ դաս.
12. Ավետյան Արման - Ավագ դպրոց, 9-րդ դաս.
13. Մարտիրոսյան Արամ - Միջին դպրոց, 7-րդ դաս.
14. Սաֆարյան Գոռ - Միջին դպրոց, 7-րդ դաս.
15. Դալալյան Մարիետա - Միջին դպրոց, 6-րդ դաս.
16. Առուշանյան Նարեկ - Միջին դպրոց, 6-րդ դաս.
17. Ղուկասյան Մարի - Թիվ 62 դպրոց, 11-րդ դաս.
18. Գրիգորյան Արփինե - Թիվ 29 դպրոց, 11-րդ դաս.
19. Ավետյան Աննա - գ. Խաչպար, 11-րդ դաս.
20. Մարտիրոսյան Արշակ - Թիվ 177 դպրոց, 8-րդ դաս.
21. Մարտիրոսյան Առնո - Թիվ 177 դպրոց, 5-րդ դաս.
22. Օունալլի Դավիդ - Թիվ 177 դպրոց, 6-րդ դաս.
23. Ավագյան Էդուարդ - Թիվ 122 դպրոց, 6-րդ դաս.
24. Նիկոլյան Ֆելիքս - Եղվարդի 3-րդ դպրոց, 7 -րդ դաս.
Հավելված 2
Ծրագիր
Հուլիսի 10
10:30 Մեկնում Մայր դպրոցի բակից
13.30 Ժամանում «Ժայռ»
13.30 - 14.30 տեղավորում
14.30 - 15.00 ճաշ
15.00 - 16.00 ծանոթացում տեղանքին
16.00 - 17.00 լող, մարզական խաղեր
17.00 - 19.00 մոնիթորինգ- արշավախմբի ձևավորումը, երթուղու մշակում, տեղանքում կողմնորոշվելու ձևերը
19.00 - 19.45 ընթրիք
20.00 - 22.00 խարույկ, երաժշտական ժամ
22.00 - 22.30 հիգիենայի ժամ
22.30 քուն
Հուլիսի 11
8.00 - 9.00 վերկաց, վազք, մարմնամարզություն
9.00 - 9.30 հիգիենայի ժամ
9.30 - 10.00 նախաճաշ
10.00 - 14.00 ընթերցանության ֆլեշմոբ «Կայարան. XX դարի երկրորդ կեսի հայ պատմվածքի ընտրանի»
14.00 - 15.00 ճաշ
15.00 - 17.00 լող, մարզական խաղեր
17.00 - 19.00 էկոնախագիծ՝ փտած ծառերի դուսբերում ջրից, շրջակա տարածքի մաքրություն
19.00 - 20.00 ընթրիք
20.00 - 22.00 խարույկ, երգ, պար
22.00 - 22.30 հիգիենայի ժամ
22.30 քուն
Հուլիսի 12
8.00 - 9.00 վերկաց, վազք, մարմնամարզություն
9.00 - 9.30 հիգիենայի ժամ
9.30 - 10.00 նախաճաշ
10.00 - 14.00 մոնիթորինգ, ֆոտոպլեներ, նախագծերի իրականացում՝ ըստ ճամբարականների ընտրության։
14.00 - 15.00 ճաշ
15.00 - 17.00 լող, մարզական խաղեր
17.00 - 19.00 քայլարշավ, ֆոտոարշավ
19.00 - 20.00 ընթրիք
20.00 - 22.00 խարույկ, երգ, պար
22.00 - 22.30 հիգիենայի ժամ
22.30 քուն
Հուլիսի 13
8.00 - 9.00 վերկաց, վազք, մարմնամարզություն
9.00 - 9.30 նախաճաշ
9.30 - 10.30 ճամբարային առօրյա, քննարկում, առաջարկներ
10.00 - 12.00 մոնիթորինգ, հորիզոնի կողմերի որոշումը արևի և ժամացույցի օգնությամբ
12.00 - 14.00 ճաշ
14.00 - 15.00 իրերի հավաքում
15.00 - 16.30 ժամանում Երևան